top of page

HAKKIMIZDA

Bizim Kardelen Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi kurucu ailenin engelli çocukları ile ilgili karşılaştıkları sıkıntılardan ve eksiklerden yola çıkarak bu sorunlara çözüm bulmak amacıyla kurulmuştur.

Engelli sporcular basketbol oynarken

TARİHÇEMİZ

Kurucu aile, ülkemizde engellilere yönelik hizmet veren tüm kurum ve kuruluşları inceleyip yurt dışındaki kurum ve kuruluşların imkânlarını araştırmıştır.

Eğitim alanında engellilerin yurtdışında rahatlıkla ulaşabileceği imkânların çoğunu Bizim Kardelen, ülkemizin kısıtlı koşullarında kendi bünyesinde bulundurmayı hedeflemiştir.

Bizim Kardelen'de Hayat

Şehir gürültüsü ve trafiğinden uzakta konum

Engelli rampası bulunan hidroterapi havuzu ve bahçe olanakları

Sakin, huzurlu ve yeşil bir çevre

Binasında ferah, geniş koridorları ve eğitim ortamları

Engelli bireyin bina içerisindeki hareket özgürlüğünü ve eşitliğini gözetme

Uzman eğitim kadrosu tarafından sağlanan
seanslar

Bu doğrultuda 1000 öğrenci kapasiteli Bizim Kardelen Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi 2003 yılında kapılarını eğitim ve öğretime açmıştır.

Kurumumuz 2017 yılında kurulup, 3400 m² alan üzerinde 4400 m² kullanım alanı ile faaliyet göstermeye devam etmektedir.Son deprem yönetmeliklerine uygun olarak inşa edilmiş olup toplam 3750 m² kapalı alan ile 5 kattan oluşmaktadır. Teknik altyapı tüm ihtiyaçlar öngörülerek hazırlanmış, jeneratör, engelli kullanımına uygun asansör sistemi, çift yangın merdiveni ve acil çıkış kapıları, dinlenme terasları, sinema salonu gibi ayrıntılar ile yapı tamamlanmıştır.

Bizim Kardelen’in bünyesinde bulundurduğu bireysel eğitim odaları, grup eğitimi odaları, fizik tedavi salonları, oyun ve etkinlik odası, rehberlik servisi ve aile danışmanlığı birimi, el sanatları atölyesi, uygulama evi ve lavaboları, eğitim amaçlı tam donanımlı kapalı engelli yüzme havuzu, duyu bütünleme odası, 100 m² kapalı spor salonu, 120 kişilik tiyatro ve konferans salonu, kütüphane, öğretmen odaları, sağlık odası, veli bekleme salonu, bebek bakım odası ve açık oyun alanıyla özel eğitim ve rehabilitasyon sektöründe Türkiye’de özgün olarak projelenmiş ilk özel eğitim ve rehabilitasyon merkezidir.

Misyon

Özel eğitim ve rehabilitasyon desteğine ihtiyacı olan bireylerimizin ve ailelerinin hayatlarında uzman desteğimizle fark yaratmak.

Bireylerin alile ve toplum içerisinde bir yük olarak tanımlanmalarını değiştirip kendi kendilerine yetebilecek bir birey olarak gelişimlerini sağlamak.

Güncel gelişimleri takip ederek eğitim kalitemizi devamlı arttırıp daha yüksek hedeflere ulaşmak.

Engelli Arkadaşa Yardım

Vizyon

Özel eğitim ve rehabilitasyon desteğine ihtiyacı olan bireylerimize sağlam bir temelde, samimi ve gönülden çalışan eğitim kadromuz ile bireylerin ihtiyaçlarına ve gelişmelerine uygun eğitimi sağlamak.

Eğitimci kimliğimiz ve tecrübelerimizi yenilikçi çalışmalar ile bir araya getirip kendimizi devamlı geliştirmek.

Kendisiyle barışık, mümkün olduğu kadarıyla kendi ihtiyaçlarını karşılayabilen, topluma katılabilen, ailesi ve çevresine uyum içerisinde davranabilen bireyler yetiştirmek.

bottom of page