top of page

KÜÇÜK ADIMLAR ERKEN EĞİTİM PROGRAMI

Küçük Adımlar Erken Eğitim Programı, gelişimsel geriliği olan 0-4 yaş arası çocuklar ve ailelerine yönelik erken çocukluk dönemi eğitimlerine yardımcı olmak amacıyla geliştirilmiş eve dayalı bir erken eğitim programıdır.


Bu Program Ailelerin kullanımı için hazırlanmış, ev merkezli bir erken eğitim programıdır. Çocuğun ev ortamında eğitilebilmesi için kolayca uygulanabilir ilkeler sunmaktadır. Bu Program ev merkezli bir erken eğitim programı olmasına rağmen öğretmenler tarafından da yaygın olarak kullanılmaktadır.


Anne babaların katıldıkları Küçük Adımlar Erken Eğitim Programlarında aldıkları hizmetlere ilişkin görüşleri, hizmetlerin niteliğinin artırılması, iyileştirilmesi için kullanılacak önemli bilgilerdir.


Program Nasıl İşler?

Ev Merkezli Uygulama

Küçük adımlar programına başlamadan önce programa aday çocuklar bir uzman tarafından ön değerlendirmeye tabi tutulurlar.

Programa alınan ailelere 8 kitaptan oluşan Küçük Adımlar Eğitim Seti dağıtılır ve aileler, 2 oturumluk bir aile eğitim kursuna tabi tutulur.


Kurum Merkezli Uygulama

Program uygulaması sırasında ailelerle aylık toplantılar düzenlenerek programın takibi yapılır ve ailelere seminerler verilir.


Programın Amacı Nedir? Küçük Adımlar Erken Eğitim Programının ailelere öğretilmesi ve ailelerin programı bağımsız bir şekilde kullanılır duruma getirilmesi. Anne-babaların, çocuklarının eğitimi, gelişimi ve yasal hakları gibi konularda bilinçlendirilmesi.


Programa Kimler Alınır? Herhangi bir nedene bağlı olarak gelişimsel yetersizliği bulunan (otizm, down sendromu, cerebral palsy v.b.) ve özellikle 0-6 yaş diliminde bulunan çocuklar. Program boyunca kendi çocuğu ile çalışmaya istekli, öğrenmek ve öğrendiklerini uygulamak isteyen anne-babalar.15 görüntüleme

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page